Najlepsze gry sportowe

Jedną z najlepszych, a także najbardziej popularnych gier sportowych, jest seria FIFA o tematyce piłki nożnej. Nowa wersja gry pojawia się co roku od 1994, kiedy to „FIFA International Soccer” ujrzała światło dzienne. Od 2003 roku jest ona polonizowana, a od 2005 dodawane są nawet polskie komentarze, których autorami są Dariusz Szpakowski i Włodzimierz Szaranowicz. Gra produkowana jest przez kanadyjski odłam amerykańskiego przedsiębiorstwa Electronic Arts – EA Sports. Jej nazwa pochodzi od Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej ( z fr. Fédération Internationale de Football Association). Jest to najbardziej ceniona piłkarska symulacja. Dzięki wykupionej przez EA Games licencji na boisku możemy zobaczyć prawdziwe gwiazdy piłki nożnej i realne drużyny, które normalnie możemy oglądać w telewizji lub na stadionach. Na pewno każdy gracz oraz fan futbolu marzył, by spotkać swojego ulubionego piłkarza. Teraz może się w niego wcielić i zwyciężać wraz ze swoją drużyną. W grze nie brakuje też polskiej ekstraklasy. Od 2010 r. można grać również jako bramkarz, natomiast od nowością w 2011 r. był Impact Engine – silnik odpowiadający za detekcję kolizji zawodników i symulację zdarzeń wynikłych po zderzeniach. Faule i kontuzje wyglądają dużo bardziej realistycznie, podobnie jak brutalne ataki na nogi piłkarzy i nieczyste zagrania innych zawodników. Podsumowując – prawdziwy mecz ze znanymi osobami, w którym sami możemy wziąć udział i poczuć emocje wprost ze stadionu piłkarskiego.

Innym równie popularnym i dobrym symulatorem piłkarskim jest Pro Evolution Soccer. Wydawana jest od 1996 r. Początkowo była znana pod nazwą International Superstar Soccer. Początkowo można było grać jedynie drużynami państwowymi, a z powodu braku licencji nie występowali znani piłkarze. Z każdym wydaniem uprawnienia wzrastały, pojawiały się coraz bardziej realistyczne stroje graczy i znane nazwiska. Twarzami Pro Evolution Soccer byli m.in. : David Beckham, Zinedine Zidane, Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi. W PES 2011 zmieniono trochę mechanizmy gry, nadano rozrywce bardziej swobodny charakter. Podczas gdy we wcześniejszych wersjach wystarczyło kliknąć w przycisk i wskazac stronę, w którą ma polecieć piłka, tak w wersji z 2011 gracz musi precyzyjnie wybrać kierunek oraz dobrać siłę, z jaką jego postać kopnie piłkę. Gra co rok była w pewnym stopniu ulepszana. Wprowadzono nawet edytor stadionów oraz sklepik z pamiątkami, w którym można kupić np. piłkę w kształcie m.in. cukierka.

Jednak mówiąc sport nie przychodzi nam na myśl wyłącznie piłka nożna. Jedną z najpopularniejszych gier o tematyce wyścigów samochodowych jest Driveclub. Jest to flagowa gra firmy Sony na Playstation. W odróżnieniu od reszty gier Sony, ta jest typową zręcznościówką. Gracze łączą się w tytułowe kluby, żeby później rywalizować między sobą na trasach. Gra miała być tytułem startowym do Playstation 4. Co prawda jej premiera spotkała się z ogromnymi problemami, jednak Driveclub został tak dopracowany, że w tej chwili znajduje się w czołówce swojego gatunku.

Innym, równie znanym symulatorem wyścigów samochodowych jest Forza Motorsport, wyprodukowana przez Microsoft Game Studios w 2005 r. Gra przeznaczona jest na konsolę firmy Microsoft – Xbox. Występuje w niej 15 dobrze wszystkim znanych marek samochodów oraz ponad 200 modeli, które mogą być tuningowane. Za pośrednictwem Xbox Live można grać w multiplayerze. Seria Forza Motorsport jest uznawana za odpowiedź na Gran Turismo firmy Sony. Jest ona uważana za dość mocno kontrowersyjną grę. Premierowa wersja Forzy 5 zmuszała graczy do płatności lub jeżdżenia wiele godzin jednym autem, jednak pod wpływem buntu graczy Microsoft wycofał się z tego.

Możesz również polubić…