Cechy dobrego pokerzysty

Wiele osób zastanawia się, jakie cechy powinien mieć dobry pokerzysta. Oglądając międzynarodowe turnieje (w Polsce takie nie są organizowane ze względu na ustawę hazardową) można dojść do wielu naprawdę bardzo ciekawych wniosków. Pewnie nie raz zastanawialiście się, dlaczego wielu zawodników tej dyscypliny sportowej gra w okularach przeciwsłonecznych, albo nawet zakrywa twarz. Nie jest to żaden przypadek. W końcu te osoby chcą zakryć jak najwięcej emocji, które może pokazać ich twarz po otrzymaniu dwóch pierwszych kart (jak i późniejszych). Gracze, którzy nie potrafią tego do końca kontrolować decydują się na te właśnie pomocne elementy. Są oczywiście osoby, którym nie są potrzebne okulary przeciwsłoneczne czy czapki i takim należy się bardzo duży szacunek. Ich twarz nie pokazuje absolutnie ani jednej emocji, z której można byłoby wyczytać czy właśnie ten gracz otrzymał dobre karty. Wiele osób myśląc o tym jak wygrywać w pokera uważa, że najważniejsze jest właśnie to, aby dostać jak najlepsze karty. Oczywiście, jest to istotny czynnik. Kontrolowanie emocji pozwala jednak wygrywać nie tylko rozdania, ale i całe bardzo prestiżowe turnieje.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wygrywać w pokera to musisz sobie zdawać z tego sprawę. Kontrolowanie własnej mimiki czy gestów to naprawdę wielka umiejętność, której nie posiada nawet każdy zawodowiec. Dzięki niej można na przykład bardzo dobrze blefować. Czasami bowiem dany gracz ma słaby układ, ale z jego ruchów kompletnie nie da się tego wyczytać. Jeśli po zobaczeniu flopa (trzech wspólnych kart) gra on agresywnie, to większość może sobie pomyśleć, że ma on … dobre karty i generalnie cały układ. Osoba, która zaś kompletnie nie potrafi grać emocjami od razu da po sobie poznać, że karty które przed chwilą dostała nie są zbyt dobre. Zaleca się, aby przy każdym rozdaniu zachowywać się dokładnie tak samo. Wtedy będzie się bardzo trudnym do rozszyfrowania, co utrudni życie rywalom. Nie jest to jednak łatwa sztuka, ponieważ niektóre turnieje pokerowe trwają przez minimum kilka godzin.

Pytanie jak wygrywać w pokera jest naprawdę bardzo często zadawane i odpowiedź na nie składa się z wielu elementów. Na pewno nie jest tak, że odpowiedź na to zagadnienie można zawrzeć w jednym czy dwóch zdaniach. Gdy myślisz o tym jak wygrywać w pokera, to musisz wziąć pod uwagę, że powinieneś mieć pewne zdolności matematyczne. Wydaje się, że jest to gra, w której liczy się przede wszystkim szczęście. Zawodowcy potrafią jednak obliczyć prawdopodobieństwo wystąpienia danej karty. Od tego uzależniają czy warto wchodzić do licytacji czy też nie. Jeśli zastanawiasz się jak wygrywać w pokera to musisz też wiedzieć, iż powinieneś raczej odpuszczać granie kiepskich rąk startowych, typu dwie dwójki, szóstka i siódemka czy ósemka i dziewiątka itp. Prawdopodobieństwo, że wygrasz rozdanie z takimi początkowymi kartami jest małe. Oczywiście może zdarzyć się tak, że w przebiegu gry dojdzie Ci jedna ósemka i dwie dziewiątki i będziesz mieć znakomity układ. Kłopot w tym, że szansa na to jest mała. Jak wygrywać w pokera? Jak widzisz odpowiedź na to pytanie jest bardzo złożona.

Możesz również polubić…