Zarabianie na programach i grach

Obecnie panuje przekonanie, że najbardziej dochodowymi segmentami nowoczesnych technologii pozostaje produkcja twardych rozwiązań, czyli hardware. Do hardware zalicza się chociażby takie elementy konstrukcyjne i składowe nowoczesnych technologii czy podzespoły bazowe nowoczesnych urządzeń, jak procesory, obiektywy, moduły internetowe czy odbiorniki GPS. Dzisiaj już nie tylko aparaty cyfrowe, telefony komórkowe czy nawigatory GPS muszą posiadać wszystkie te elementy. Praktycznie każde urządzenie multimedialne, łącznie z popularnymi ostatnio smartwatchami, wyposażone są we wszystkie te elementy. Taki inteligentny zegarek jest więc w stanie w każdej chwili bardzo precyzyjne zmierzyć i podać położenie użytkownika czy umożliwić mu komunikację przez bluetooth z zestawem słuchawkowym czy telefonem, a ostatecznie nawet pozwala na sprawdzenie poczty elektronicznej dzięki stałemu podłączeniu do Internetu mobilnego.

Nie sposób więc nie zauważyć, jak bardzo nowoczesne urządzenia zmieniają sposób funkcjonowania współczesnych społeczeństw, ale także dość szybko zobrazować można sobie, jak wielkie dochody przynosi największym producentom nowoczesnych technologii na świecie dostarczanie takich jednostkowych rozwiązań jak obiektyw do kamery cyfrowej czy pamięć RAM dla małych urządzeń multimedialnych. Inwestorzy poszukujący idealnego sposobu na zarabianie i bezpiecznego przedsiębiorstwa do ulokowania własnego kapitału bardzo chętnie sięgają po spółki technologiczne, które produkują hardware na masową skalę. Fakt, że każda duża firma technologiczna produkująca odtwarzacze muzyki, tablety czy smartfony, potrzebuje nieustannych poprawek w zakresie wydajności poszczególnych podzespołów bazowych, pcha największych dostawców i producentów z tego rynku stale do przodu i daje im niezbędne elementy do rozwoju.

Wraz z postępem technologii i cyfryzacji, a przede wszystkim dzięki popularyzacji Internetu mobilnego, same urządzenia przestały jednak być jedynym elementem, który przekonuje dzisiaj klientów do nabywania nowych urządzeń. Już teraz poziom wykonania nawet bardzo tanich smartfonów, tabletów czy aparatów cyfrowych sprawia, że każdy amator z całą pewnością będzie usatysfakcjonowany z poziomu funkcjonalności, jakie takie urządzenia dają. Ale na te funkcje składa się nie tylko szybki procesor czy nowoczesny układ graficzny, dzięki któremu możliwe jest wyświetlenie obrazu w jakości HD na wyświetlaczu telefonu. Prostym przykładem jest tutaj chociażby odpowiednia szybkość łącza internetowego – doskonałe nowe urządzenia mogą dawać możliwość wyświetlenia nawet obrazu 4K, ale strumieniowe pobieranie danych niezbędnych do skonstruowania takiego obrazu wymagają ogromnie szybkiego łącza, takiego jak LTE. Bez odpowiedniej troski ze strony operatorów komórkowych o stan swojej infrastruktury i udostępniane klientom łącza internetowe, taki postęp w dziedzinie hardware wcale nie będzie dostrzegalny ani odczuwalny przez przeciętnego szarego użytkownika takiego sprzętu. Dlatego do głosu coraz częściej dochodzą firmy, które same nie produkują urządzeń mobilnych ani multimedialnych, ale za to piszą kody programów czy gier z myślą o atrakcyjniejszym ich wykorzystaniu na dotykowych, multimedialnych i mobilnych urządzeniach. To aplikacje mobilne oraz gry, zarówno w wersji na małe urządzenia mobilne jak i wersji na komputery stacjonarne o zdecydowanie większej mocy obliczeniowej, stanowią dzisiaj jeden z kluczowych elementów koniunktury technologicznej.

Urządzenia są już skrajnie nowoczesne i coraz częściej na rynku debiutują produkty i absurdalnie wysokich parametrach, które jednocześnie są tak drogie, że trafiają tylko do wąskiej garstki wybranych użytkowników i zapalonych miłośników danej marki. To, co jednak ostatecznie decyduje o przydatności jakiegoś telefonu czy tabletu, to nie prędkość taktowania jego procesora wielordzeniowego czy rozdzielczość kamery zamontowanej na froncie urządzenia. Coraz ważniejsze są za to programy i aplikacje, jakie z powodzeniem zainstalować można i uruchomić na danym sprzęcie. A za przygotowanie i opracowanie tych nowych tytułów gier i aplikacji odpowiadają dzisiaj coraz mniejsze i liczniejsze firmy typu start-up, w skład których często wchodzi mniej niż pięć osób. Tymczasem sukces komercyjny i wizja potencjalnych zysków z tytułu dystrybucji nawet jednego dobrego programu albo gry są tak ogromne, że inwestorzy wręcz zabijają się o możliwość współpracy z takimi obiecującymi młodymi firmami programującymi na urządzenia mobilne.

Szczególnie, że bardzo nowoczesne telefony komórkowe i tablety są dzisiaj w stanie bez najmniejszego problemu wyświetlać i to płynnie bardzo realistyczną grafikę trójwymiarową w czasie rzeczywistym. Coś, co było do tej pory zarezerwowane tylko i wyłącznie dla drogich komputerów stacjonarnych i konsol wideo, dzisiaj coraz częściej staje się udziałem zwykłych smartfonów. A sam pomysł na grę, bohatera, ciekawy świat, nietypowe zasady rozgrywki czy unikalny i intuicyjny sposób kierowania bohaterem przez ekran dotykowy lub zamontowany w urządzeniu statecznik, mają tutaj o wiele większe znaczenie, niż realizm graficzny.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz