Jakim telefonikiem mam się posłużyć

Od pewnego czasu rosnącą popularnością cieszą się smartfony. Są to ciekawe urządzenia pełniące funkcję telefonu, ale nie tylko. Posiadają one potężny jednostki centralne, układy graficzne, złącza USB, internet oraz własne systemy operacyjne. Ogólnie smartfony to takie małe, przenośne komputery. W każdym razie ich możliwości są ogromne. Co więcej na rynku jest różnorodność tego typu urządzeń. Liczne firmy konkurują ze sobą produkując ciekawe modele. Pojawia się zatem pytanie jaki smartfon wybrać?

To jaki smartfon wybrać zależy od wielu czynników. Co chcemy robić – długo rozmawiać, robić ładne zdjęcia, które potem obrobimy na naszym domowym pececie albo pograć sobie. Jest wiele ciekawych modeli. Do znanych producentów należą Samsung, LG, Motorola, Apple oraz wiele innych. Faktem jest, że na tym rynku próbują swoich sił znani producenci sprzętu, oprogramowania i innych rozwiązań elektronicznych.

Więc jaki smartfon wybrać mają w swojej ofercie taki wybór? Czym one się różnią? Wieloma kluczowymi czynnikami. Systemem operacyjnym. Dostępne są Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry OS, Symbian, Bada OS, Firefox OS. A jeżeli ciężko nam się zdecydować to możemy zainstalować w naszym smartfonie nawet dwa systemy operacyjne. Ok, system operacyjny to jedno, ale gdzieś on się musi pomieścić. Smartfony różnią się też ilością dostępnej pamięci. I tu możemy liczyć na od kilku do nawet 128 gigabajtów pamięci. Przeważnie jest to jednak 8, 16 lub 32 GB pamięci. Taka ilość starczy do codziennych zastosowań. No, ale musimy przecież na czymś oglądać rezultaty naszej pracy. Smartfony różnią się też wyświetlaczami. Dotyczy to zarówno przekątnej wyświetlacza, jak również jego rozdzielczości. Przekątne wyświetlacza są mierzone w calach. Przekątna przeciętnie wynosi około 5-6 cali. A co z rozdzielczościami? Mierzone są w pikselach. I tak przykładowe dostępne rozdzielczości to 1080×1920 pikseli, 1920×1080, 2560×1440 itd.

A więc jaki smartfon wybrać? Zależy od tego czy chcemy mieć dużą moc obliczeniową, dużą dostępną pamięć czy też ładny wyświetlacz. To parametry i zastosowanie powinny być tym co determinuje jaki smartfon wybrać. Nic poza tym. Poza tym pamięć smartfonów da się rozbudowywać za pomocą kart pamięci SD. A to pozwala uzyskać parę dodatkowych gigabajtów. I co więcej pozwoli na wymianę danych z komputerem PC. Poza tym smartfony miewają ciekawy design i wiele innych udogodnień. Są takie, które bardzo komfortowo trzyma się w dłoni.

Dobrze jest przyjrzeć się parametrom technicznym i innym czynnikom przed podjęciem finalnej decyzji odnośnie tego jaki smartfon wybrać. Tak, aby on nam dobrze służył. I to przez długie lata.

Smartfon to nie jest zwykły telefon, który służy do rozmów. Może on nam służyć do rozrywki w postaci m.in. gier , do robienia zdjęć, do internetu, wymiany danych, a nawet dokonywania transakcji przez internet. Te stosunkowo małe urządzenia zawierają w sobie potężne moce. Moce, których kiedyś nie miały komputery. A na rynku jest ich tyle. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Możesz również polubić…