Czy pozwalać grać dziecku w karty?

child-1270333_1280Wybory podejmowane przez rodziców nie są łatwe. Wielu z nich codziennie stoi przed nowymi opcjami i możliwościami. Każdy dorosły chce, aby jego dzieci miały jak najlepiej. W związku z tym, stara się, aby podjęte decyzje była trafne. Czasami rodzice muszą wybierać w naprawdę różnych kwestiach. Na przykład, niektórzy nie wiedzą czy pozwalać swoim dzieciom grać w karty, kiedy mają wolny czas. Obie opcje mają swoje plusy i minusy. Nie może dziwić, że są rodzice, którzy nie widzą przeszkód, aby ich pociechy grały w karty. Są jednak dorośli, którzy stanowczo im tego zabraniają. Jak jest naprawdę z graniem karty? Czy warto pozwalać dzieciom w nie grać? A może trzeba im jednak tego kategorycznie zabraniać?
Przeciwnicy tej opcji twierdzą, że jest to forma hazardu. Teoretycznie, można się z nimi zgodzić. Są w końcu zawodowi pokerzyści, którzy grają w kasynach na realne pieniądze. W związku z tym, ryzykują ich utratę, co można podpiąć pod hazard. Sporo dorosłych boi się, że ich dzieci po prostu uzależnią się od gier karcianych. To też jest możliwe, ale tylko wtedy, kiedy dziecko naprawdę nie zostało w porę poinstruowane, że nie może cały dzień przesiadywać z kartami w rękach. Inna grupa rodziców jest zdania, że są znacznie lepsze sposoby na spędzanie wolnego czasu. Po części, jest to prawdą. Można, na przykład, iść z pociechami na Orlik i tam zagrać w piłkę nożną czy siatkówkę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyjąć grę planszową i też w taki sposób spędzić ten wolny moment.
Czy jednak karty to rzeczywiście taka zła rozrywka? Naszym zdaniem tak nie jest. Oczywiście, warto od razu powiedzieć dziecku, jak może z nich korzystać. Jeśli rodzice zauważą, że ich pociechy zaczynają grać na pieniądze, to wtedy powinni to jak najszybciej przerwać. Wówczas dzieci powinny zrozumieć, że nie należy tak właśnie robić. Rodzice muszą też dokładnie zaznaczyć, ile maksymalnie dzieci mogą grać w karty w ciągu jednego dnia. Wszystko po to, aby pociechy nie uzależniły się od tej formy. Jeśli będą grały tylko przez określony moment, to nie będzie takiej możliwości. Trzeba jednak od razu wyjaśnić tę kwestię i po prostu mieć wszystko pod kontrolą.
Warto podkreślić, że granie w karty stwarza naprawdę duże możliwości. Jest sporo różnych wariantów, dlatego jest to ciekawa i pozbawiona monotonii forma rozrywki. To także idealna szansa, aby wspólnie spędzić wolny czas ze swoimi dziećmi. Jeśli pogoda jest dobra, to rzeczywiście lepiej wyjść na powietrze, poruszać się i zadbać tym samym o zdrowie swoje i bliskich. Gdy warunki atmosferyczne nie dopisują, trzeba szukać innych opcji. Jedną z nich jest właśnie gra w karty. Jeśli dzieci będą grały wraz z rodzicami, to będzie pewność, że nie jest to rozgrywka na pieniądze. To też ważny aspekt tej sprawy. Ponadto, warto szukać różnych wariantów, aby odciągnąć dzieci od komputera. Zbyt długie siedzenie przed ekranem jest naprawdę bardzo szkodliwe. Trzeba mieć to na uwadze, a gry karciane pozwalają pokazać dziecku, że można w inny sposób fajnie spędzić swój wolny czas.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz