Zawodowy pokerzysta w akcji

Jeśli marzy Ci się interesujący zawód z licznymi zwrotami akcji, to może powinieneś zostać zawodowym pokerzystą? Liczne wyjazdy, turnieje pokerowe, bardzo duże możliwe wygrane. To wszystko może być Twoim udziałem. Oczywiście, aby zostać zawodowcem w tej dziedzinie trzeba się absolutnie poświęcić. Nie da się bowiem zrobić tak, że dana osoba przez osiem godzin pracuje w zakładzie pracy, a potem zamienia się w pokerzystę. Teoretycznie jest to możliwe, ale tylko na początku. Z czasem połączenie obu tych kwestii jest po prostu niewykonalne.

Co jednak zrobić, aby móc wyjeżdżać na turnieje pokerowe i stać się pokerzystą? Na początek trzeba doskonale poznać zasady gry. Potem trzeba zdać sobie sprawę, że szczęście w pokerze to nie wszystko. Liczą się też bardzo duże umiejętności. Jeden z najlepszych polskich pokerzystów – Dominik Pańka – bardzo oburza się na stwierdzenie, że w pokerze najważniejsze jest szczęście. Trzeba mu przyznać rację. Poker to bowiem gra, w której dużo zależy też od umiejętności matematycznych. Są bowiem sytuacje, w których oszacowane prawdopodobieństwo wskazuje czy wchodzić do licytacji, a w innych, aby się od tego ruchu wstrzymać. Liczy się też odpowiednie kontrolowanie emocji. Można bowiem wygrywać rozdania świetnie blefując. Trzeba do tego zachować „pokerową twarz” i nie dać po sobie poznać, że ma się bardzo słabe karty.

Osoby, które mają powyższe umiejętności mogą zacząć myśleć na poważnie o byciu zawodowym pokerzystą. W Polsce jest to utrudnione przez ustawę hazardową, dlatego wielu zawodników emigruje do innych państw. Początkujący mogą jednak grać w darmowe turnieje pokerowe, aby przekonać się czy nauka dotycząca znajomości zasad gry i obliczania prawdopodobieństwa sprawdza się w praktyce. Jeśli w rozgrywce na wirtualne żetony będą oni zdobywać wysokie lokaty, to wtedy mogą zacząć myśleć o byciu zawodowcem. Wtedy turnieje pokerowe będą ich codziennością.

Pokerzysta, który zarabia grą na utrzymanie niewątpliwie ma bardzo ciekawe życie. Liczne podróże, wyjazdy, zwiedzanie różnych zakątków świata. Jest to na pewno życie na walizkach, ale na nudę nie można narzekać. Liczne turnieje pokerowe w różnych państwach pozwalają się dodatkowo bardzo dobrze wzbogacić. Przykładem jest choćby wspomniany Dominik Pańka, który dzięki pokerowi stał się milionerem. Jak sam przyznaje jego codzienne życie nie jest jednak takie łatwe, jak większości osób mogłoby się wydawać. W końcu musi on cały czas szlifować swoją grę, analizować setki rozdań, aby turnieje pokerowe w jego wykonaniu przynosiły mu jak najwięcej profitów. Na pewno nie jest tak, że zawodowy pokerzysta nic nie robi cały dzień. Musi on włożyć naprawdę dużo pracy, aby podnosić swoje kwalifikacje. Wtedy będzie miał szanse na dobre wyniki i wysokie nagrody pieniężne.

Trzeba też wiedzieć, że wpisowe do prestiżowych turniejów pokerowych są naprawdę spore. W pewnym sensie pokerzyści inwestują i nierzadko tracą swoje pieniądze. W związku z tym osoba wykonująca ten zawód musi być niezwykle cierpliwa i przekona o swoich dużych umiejętnościach.

Możesz również polubić…