Gry planszowe przeżywają drugą młodość

board-game-529586_1280Chyba nikogo nie zdziwimy pisząc, że gry planszowe przeżywają swoją drugą młodość. Kiedyś wydawało się, że nie będą one już zbytnio popularne i przez to wiele osób o nich kompletnie zapomni. W końcu praktycznie każdy w domu ma komputer, który jest podłączony do Internetu. Poza tym młodzi ludzie mają smartfony, tablety i inne tego typu gadżety elektroniczne. W związku z tym wydawało się, że gry planszowe nie będą miały szans z tak mocną i trudną konkurencją. W pewnym okresie rzeczywiście ta forma rozrywki nieco odeszła w cień. Ostatnio jednak gry planszowe znowu są modne. Wynika to z wielu faktów. Przede wszystkim lekarze doradzają rodzicom, aby ich dzieci tak często nie siedziały przed ekranem komputera. Chodzi tutaj oczywiście o zdrowie, co nikogo nie powinno dziwić. Przecież ciągłe siedzenie przy komputerze ma bardzo negatywny wpływ na nasze oczy i kręgosłup. W związku z tym rodzice szukają jakichś alternatyw na spędzanie czasu przy komputerze. Dzięki temu gry planszowe są coraz popularniejsze i coraz częściej goszczą w naszych domach.

To oczywiście nie wszystko. W końcu to, że rodzice chcą czymś innym zainteresować swoje dzieci i odciągnąć je od ekranów komputera nie jest jedynym powodem, dla którego kupują im gry planszowe. Trzeba sobie też jasno powiedzieć, że taka forma spędzania wolnego czasu znakomicie poprawia relacje pomiędzy rodzicami, a ich dziećmi. W końcu w gry może grać każdy. Najczęściej są one tak skonstruowane, aby w rozgrywce mogło wziąć udział co najmniej kilka osób. Dlatego nie da się ukryć, że gry planszowe są znakomitą okazją, aby wspólnie pobawić się ze swoimi dziećmi.

Nie można też nie zaznaczyć, że gry planszowe mają naprawdę ciekawą i interesującą tematykę. Nawet najbardziej wybredne dzieci będą zadowolone, ponieważ gry nie są w żaden sposób nudne. Ich twórcy naprawdę starają się stworzyć produkt najwyższej jakości. Dzięki temu gry planszowe są w stanie konkurować z grami komputerowymi, a to dużo mówi za siebie. Trzeba też podkreślić, że gry planszowe mogą bardzo wiele nauczyć nasze dzieci. W końcu są one tak skonstruowane, aby jednocześnie bawiły i uczyły. Dzięki temu na przykład nasze pociechy mogą nauczyć się słówek z języka angielskiego, co też jest ważne dla ich rozwoju. A niektóre gry komputerowe nie mają naprawdę żadnej wartości … W końcu czego może się nauczyć dziecko grają w kolejną „strzelankę”? Na pewno niczego pozytywnego, a specjaliści uważają, że te właśnie gry sprawiają, że dzieci stają się bardziej opryskliwe i agresywne w stosunku do swoich rodziców, ale także rówieśników i nauczycieli w szkole.

Te wszystkie powyżej przedstawione powody sprawiają, że gry planszowe przeżywają drugą młodość, a rodzice coraz częściej po nie sięgają. Wydaje się, że w najbliższym czasie ten trend jeszcze bardziej się wzmocni. W końcu gry planszowe nie zawierają tematyki związanej z przemocą, mogą jednocześnie bawić i uczyć i są wspaniałą formą na spędzenie wolnego czasu z całą rodziną. W związku z tym wzrost ich popularności absolutnie nie może dziwić.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz