Poznań Game Arena

pga_2Zapewne wiele graczy słyszało o tej imprezie, która została zawieszona na 3 lata. Jednak ostatnio znów mogliśmy o niej usłyszeć, czyli wielkim powrocie tej imprezy w 2012 roku. Impreza zazwyczaj odbywa się na przełomie października. Poznań Game Arena to impreza przeznaczona dla graczy, którzy grają w gry fabularne czy też sporty ekstremalne. Struktura imprezy jest podzielona na trzy części: Digital Arena, Fantasy Arena oraz Paintball Arena.
Digital Arena to miejsce dla fanów nowoczesnej technologii, także w grach. Z kolei Fantasy Arena jest to miejsce dla miłośników gier karcianych, figurkowych, planszowych, pasjonatów szachów i brydża oraz spotkanie miłośników literatury fantasy. Wcześniej organizowane w ramach targów poznańskich, dziś ma swoją własną imprezę. Jest to naprawdę wielkie zbiorowisko graczy z całej Polski ale nie tylko.
Na Poznań Game Arena 2015 było można wypróbować symulator rzutu oszczepem
. Lichtspeer to ultymatywny post-action arcade Speer shooter, w którym wcielasz się w postać wojownika, miotającego oszczepami. Podróżujesz przez tajemnicze landy rodem z germańskiej mitologii A.D. 3026, a twoim zadaniem jest powstrzymać hordy potworów. Z pewnością gracze lubią testować zupełnie nowe symulatory, które przeniosą ich w świat wirtualny. Z pewnością gracze cieszą się na samą myśl, że już podjęto nowe projekty, gdzie zostają wyprodukowane zupełnie nowe symulatory. Zauważmy, że dziś mamy symulatory prawie wszystkiego. Nastały takie czasy, że świat 3D bardzo nas nie tylko kręci, ale także inspiruje. Z pewnością developerzy wymyślą coś, żeby wprowadzić nas w zupełnie nowy świat wirtualny. Nie taki, który znaliśmy z wielu gier komputerowych, ale poczujemy także grę. Dzisiejsze symulatory praktycznie są zbliżone do świata rzeczywistego i nie tylko możemy coś poczuć, ale także dotknąć.
Poza tym można premierowo zagrać w wiele tytułów, które jeszcze nie pojawiły się na rynku. Z roku na rok PGA cieszy się coraz większym zainteresowaniem i oto w tym chodzi. Prócz obejrzenia premier gier można także wziąć chociażby w zawodach. Na jednej z edycji PGA można było wziąć udział w rozgrywce WoT. Turniej cieszył się nie tylko zadowoleniem graczy, ale także dużym zainteresowaniem. Było więcej chętnych niż miejsc, tylko nieliczni mogli wziąć udział. Nie brakuje nigdy konkursów z nagrodami.
Po raz kolejny okazało się, że tylko dzięki współpracy wszystkich podmiotów, począwszy od organizatora, przez wystawców, partnerów i media możliwe jest przygotowanie wydarzenia na wysokim poziomie, które stanie się miejscem spotkań i ekscytacji ludzi, z różnych zakątków świata. PGA jest wydarzeniem na skale światową.
Na PGA można znaleźć nie tylko dobre towarzystwo do grania, ale także popatrzeć na cost play’owców, którzy przebierają się za swoich ulubionych bohaterów z gier komputerowych. Z pewnością każdy gracz znajdzie coś dla siebie spośród tylu rozrywek na PGA. Zawsze można w internecie obejrzeć jak wygląda takie wydarzenie i poczytać o ewentualnych atrakcjach. Tak czy inaczej każdy gracz powinien skorzystać z zaproszenia na PGA.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz