Interesuje cię kierownica do komputera?

Jeśli uwielbiasz gry wyścigowe, a równocześnie jesteś właścicielem popularnej konsoli do gier albo komputera dostosowanego do takich gier możesz dojść do wniosku, że twoje doświadczenie będzie znacznie bogatsze dzięki zastosowaniu kierownicy. W rzeczywistości, jeśli masz taką, prawdopodobnie zrozumiałeś ten fakt. Z drugiej strony niektórzy z was mogą być jeszcze na etapie zastanawiania się, dlaczego powinieneś przejmować się wydaniem tylu pieniędzy na coś takiego, zwłaszcza, jeśli czujesz, że pad lub joystick jest to wszystko, czego potrzebujesz. Jeśli kierownica do komputera jest jeszcze bardziej skomplikowana to po co tracić tyle czasu i wysiłku, aż się do niej przyzwyczaisz, dlaczego tak naprawdę Cię obchodzi?

Powiem ci, że bardzo dobrze zdaję sobie sprawę, jak to jest mieć wątpliwości, które są z tym związane. Przez wiele lat, nie interesowała mnie kierownica do komputera i działałem za pomocą joysticka. Byłem całkowicie zadowolony – kontroler tego rodzaju to prawie zero wysiłku w konfiguracji i obsłudze, zajmuje mało miejsca, nie waży dużo, to jest tanie do naprawy lub wymiany, jest łatwe do opanowania również. Jednak widziałem, że większość moich przyjaciół i tych wszystkich innych ludzi, którzy kupli kierownicę po prostu twierdzili, że jest to wspaniałe doświadczenie. Jednocześnie widzę, że kierownica do komputera pozwala łatwiej utrzymać się drodze, ma się jeszcze więcej zabawy. Dlaczego? Próbowałem jazdy z kierownicami po prostu by dowiedzieć się, proszę mi wybaczyć, że to było zupełnie do bani. Na pewno?

Gdybym nie otrzymał kierownicy jako prezent chyba jeszcze zostałbym przy użyciu mojego starego dobrego Joysticka. Ale OK, myślałem, mogę spróbować przez tydzień i po prostu trzymać się tego, nawet jeśli jest to nieprzyjemne, na początku. A będzie to tylko tydzień negatywnego doświadczenia, a może jednak kierownica do komputera polepszy mi gry wyścigowe. Zwłaszcza, gdy przyszło do hamowania – na początku był całkowity brak kontroli z mojej strony. Ktoś może pomyśleć prawdziwe doświadczenie jazdy pomaga – kompletne bzdury, nawet w najbardziej realistycznych grach wyścigowych. Przynajmniej dla mnie. Cały czas będę musiał świadomie myśleć o tym jak przenieść moje ręce i nogi, aby kontrolować pojazd na ekranie, aby przejść w kierunku do jakiego chce pójść. A więc kierownica do komputera to coś co przyda się – ale nie wszystkim.

Ale tak czy inaczej, po prostu warto przejść przez ten okres żeby zobaczyć, co jest poza joystickiem. Muszę powiedzieć, że było jedno z największych przeżyć, jakie kiedykolwiek doświadczyłem. To było jak nauka pisania gdy jest się dzieckiem lub uczenie się jeżdżenia na rowerze, ale różnica jest taka, że dorośli są znacznie mniej podatni na uczenie się nowych rzeczy, więc poziom zadowolenia gdy kierownica do komputera zostaje już opanowana wydaje się być większy.

Tak, wystarczy porozmawiać o tym, spróbować i przekonać się, dlaczego to jest rzeczywiście całkowicie coś, co warto robić! Nie mam już zbyt wiele do powiedzenia, ale jest naprawdę kilka kluczowych rzeczy które warto poznać jeśli interesuje Cię taka kierownica do komputera.

Możesz również polubić…