Pecet dla fotografa. Jak go dobrać pod względem parametrów?

monitor-674590_1280To nie żadna tajemnica iż komputer to niezbędny element w pracy każdego fotografa. To nie tylko świetne urządzenie do obróbki zdjęć w programach graficznych ale także do ich przechowywania i katalogowania w odpowiednich folderach. Płynność jego działania w wielu przypadkach zapewnia komfort pracy po każdej wykonanej sesji i tempie. Warto przeczytać artykuł aby się dowiedzieć jak dobrać idealny komputer dla fotografa.

Aby złożyć optymalny pecet należy być w posiadaniu podstawowej wiedzy o mocy dostępnych podzespołów, które są oferowane przez wszystkie marki. Z tego względu, praktycznie większa część osób wykorzystujących w swojej pracy lub domu komputer zamierza odnaleźć nie tylko gotowych zestawów pecetów ale również zmierza do tego aby samemu skompletować swoją konfigurację. Bardzo duża możliwość doboru wszystkich parametrów powoduję to iż przy odpowiednim budżecie można skonfigurować zestaw o najróżniejszych podzespołach, wzajemnie ze sobą współpracujących.

Na co należy zwracać w przypadku wyboru komputera dla fotografa odnośnie obróbki zdjęć. Warto zdać sobie sprawę z tego, że działania na fotografiach cyfrowych to w dużej mierze ich zapisywanie i odczytywanie(najczęściej zgrywanie) a także katalogowanie oraz ich obróbka przy wykorzystaniu programów graficznych(darmowych lub płatnych). Fotograf w swojej pracy tak właściwie korzysta z aplikacji, które na co dzień wykorzystują profesjonalni graficy jako np. tworzenie layoutu graficznego użytkownika a one wymagają stabilnego działania na większych plikach(często tych renderowanych) przy doborze odpowiednich parametrów.

Procesor w komputerze dla fotografa to także bardzo istotna kwestia. Potoczne ,,serce komputera” ma także bardzo kluczowe zadanie w nawiązaniu do ogólnej wydajności całego urządzenia. Wybierając pecet dla fotografa należy zwrócić największą uwagę na procesory Intela reprezentujących grupę i5 lub i7 gdyż to one mogą stawić elementarny ,,szkielet” do prawidłowej pracy z fotografami. W tym przypadku warto poświęcić większy budżet i przestać myśleć o rozwiązaniu i3 gdyż jego taktowanie może nie być wystarczające przy wykorzystaniu możliwości programów graficznych. Warto dodać to, że im jest wyższe taktowanie to wydajniejszy może być procesor. To z pewnością jedna z bardzo kluczowych spraw. Szybki procesor dla fotografa to jedno z bardzo kluczowych założeń gdyż to rozwiązanie umożliwia równoczesne wykonywanie znacznej liczby czynności przy jednoczesnym zapewnieniu działania urządzenia. Warto przed zakupem ,,serca komputera” zastanowić się nad odpowiednim doborem go do płyty głównej. Jej wybór jest w bardzo dużej mierze zależny od tego jaki procesor tak właściwie wystąpi jako komputer dla fotografa.

Pamięć RAM w nawiązaniu dla peceta dla fotografa jako minimum można określać teraz 8GB(mniejsza liczba jako 4GB czasem może nie spełniać wymagań). Warto dodać, że im większa liczba tym komputer jest co raz lepszy.

Karta graficzna dla fotografa nie musi być najwyższych lotów. Wystarczy ta ze średniej półki gdyż na pececie będą jedynie obrabiane zdjęcia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz