Pora na ulepszenia – karta graficzna do gier

Karty graficzne do gier tworzą wszystkie ważne efekty graficzne, które sprawiają, że gry komputerowe prawie wyskakują z ekranu. Każdy, kto lubuje się w grach powinien dostać najwyższą jakości kartę. Te karty graficzne są łatwiejsze do zakupienia dziś niż kiedykolwiek, aby je zainstalować w ogóle potrzebny jest podstawowy slot AGP. AGP jest już z nami od dawna, jednak uważa się to za przykład jeszcze „starych technologii”. Nowsza wersja zyskuje znaczną przewagę i najprawdopodobniej ma aktualnie największy udział w rynku. Jednym z głównych powodów jest to, że dane mogą być przesyłane o wiele szybciej tym sposobem i taka karta graficzna do gier zwyczajnie ma sens. Oznacza to, że ocena, jeśli chodzi o wydajność jest aż cztery razy szybsza niż w porównywalnym modelu. A najbardziej zaskakujące jest to, że technologia ta nie dotarła nawet jeszcze do swojego pełnego potencjału. Większość nowszych gier, które publikowane są obecnie iw najbliższych latach będą odpowiedzialne za wprowadzenie jej najnowszych możliwości.

Korzystnie jest też, gdy więcej niż jedna karta graficzna do gier jest zainstalowana w tym samym czasie. Nie jest to możliwe w przypadku AGP, ale w innych – jak najbardziej. ATI i nVidia to dwa główne prowadzące typy, jeśli chodzi o karty graficzne wideo. One produkują najlepsze chipy w ramach karty graficznej. Chociaż prędkość procesora jest ważna, są też inne komponenty PC do rozważenia, gdy ma być zakupiona nowa karta graficzna do gier. Wraz z tym jak grafika stała się bardziej skomplikowane, efekty 3D, takie jak cieniowane piksele, mapy i filtry anizotropowe wszystkie dokładają coś od siebie do obciążenia karty.

Oznacza to, że nowa gra bez odpowiedniej karty zainstalowanej w komputerze będzie prawdopodobnie działać niepoprawnie, jeśli w ogóle. Inżynierie oprogramowania w firmach zajmujących się produkcją kart graficznych wciąż robią próbę, aby utrzymać się w najnowszym renderingu 3D. Jest to najwyższy priorytet w Alienware PC, takie chcą produkować karty.

Wyjścia stały się również bardziej zaawansowane względem najnowszych kart graficznych. Obejmuje to DVI, które można podłączyć do monitora lub telewizora i taka karta graficzna do gier oferuje lepszą jakość obrazu. TV-Out oznacza, że obraz może być wysłany na dużym ekranie telewizora. Istnieje wiele kart teraz z dodatkiem tej funkcji, w tym cała gama drogich i tańszych. Innym sposobem połączenia mogą być te dokonywane za pośrednictwem połączenia S-Video. Jeśli chodzi o kwestię starszych telewizorów, potrzebny jest adapter do podłączenia do gniazda RCA.

Niektóre karty graficzne także pozwalają na korzystanie z dwóch monitorów, więc wyjście można podzielić na oddzielne ekrany. Jesteś dziś w stanie wybrać odpowiednią kartę do tego, ale to może być pracochłonne. Jednak przy tak wielkiej ilości różnych wyborów na rynku to też może być bardzo mylące. Ale wiedząc, gdzie szukać pozyskujesz wiedzę. To może być bardzo pomocne i forum dla graczy jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia dowiadywania się jaka karta graficzna do gier będzie dla ciebie najlepsza.

Możesz również polubić…