Gra o wielu obliczach

„Zwierzanie się drugiemu człowiekowi jest w gruncie rzeczy jak gra, w której albo wszystko się przegrywa, albo wygrywa. Ten drugi jest zawsze przeciwnikiem i dokładnie tak należy go traktować. Żaden gracz nie kładzie odkrytych kart na stole. Trzyma je w dłoni i wybiera, które wyrzucić pierwsze, a które zatrzymać do końca” – Isabel Abedi
Dla jednych jest to niewłaściwe wykorzystanie czasu, dla drugich sens życia, a dla trzecich rozrywka, która pozwala oderwać się od codziennych spraw i trosk. Gry wprowadziły rozrywkę na zupełnie nowy poziom i sprawiły, że inne formy odeszły w niepamięć. Potrafią wykreować świat o jakim nie śnili filozofowie, a emocje, które mu towarzyszą sprawiają, że chcemy więcej, więcej i więcej!
W tym temacie każdy znajdzie coś dla siebie – od karcianych przygód przez gry planszowe po zmagania na konsoli. Dodatkowo jest to luksus na każdą kieszeń o czym przekonuje autor w jednym z artykułów. Całym urokiem gier jest to, że potrafią być ponadczasowe. Młode pokolenie odkrywa to, co bawiło i dawało nutkę ekscytacji w przeszłości dużo starszym. Dużo z gier powraca do nas w zupełnie nowych odsłonach, ale nie zatracając się w nich. Takie piękno odkryjemy choćby w grach planszowych, które powracają do nas w chłodne dni niezmiennie w tej samej formie od wielu lat.
Strona internetowa Tylko Grać pokazuje różne aspekty jakie kryją się za słowem gra. Dowiemy się tutaj za równo o obecnych trendach jakimi są gry konsolowe jak i o tych karcianych czy o wspomnianych wcześniej – planszówkach. Strona w skuteczny sposób odpowie na nurtujące pytanie osoby, które dopiero wchodzą w magiczny świat gier: Czy warto? Czego się mogę spodziewać? Jakie mam inne opcje? Jak wybrać coś idealnego dla siebie i przyjaciół aby umilić czas? Artykuły pozwolą zdecydować nam jak najlepiej spędzić chwile gdy pogoda na dworze nie pozwala na inne formy rozrywki na świeżym powietrzu.
Portal internetowy Tylko Grać jest znakomitym przewodnikiem po świecie graczy dla każdego (bez żadnych stopni wtajemniczenia). Nie tylko doradzi, ale również wytłumaczy w jaki sposób możemy zdobyć wiedzę. Tym samym uciera nosy niedowiarkom, że gry potrafią być nie tylko zabawą ale i nauką. Wystarczy odpowiednio dobrać ta formę rozrywki do osoby. Już kilka chwil oraz kliknięć pokazuje nowo przybyłej osobie jak szerokie może mieć znaczenie słowo „gra” i jak wiele może się wiązać rzeczy z tym pojęciem. Każdemu działowi jest poświęcony szereg artykułów wyszukanych i poruszających wątki najczęściej nurtujące. Wszystko to znajdziemy w jednym miejscu.
Można więc śmiało stwierdzić, że są tu poruszane wszystkie ważne wątki, a coraz nowsza tematyka artykułów może zaskoczyć nawet stałego „bywalca”. Tylko Grać jest stosunkowo świeżym portalem pełnym zapału i potencjału. Teksty są pisane przez ludzi, którzy kochają to co robią i wkładają wiele serca, w to aby inni poczuli to co oni. Gry są często źle obierane przez wąski pryzmat wyobrażenia jak wygląda „typowy gracz”. Portal pokazuje jak bardzo potrafimy pomylić się w swoich osądach i jak wiele przez to możemy stracić – czyli choćby dobrą zabawę, humor i ciekawie spędzony wolny czas. Zamiast siedzieć przed telewizją ze znajomymi równie dobrze możemy wyciągnąć planszówkę lub poćwiczyć swój refleks w grze na konsoli. Pomysłów jest wiele, a Tylko Grać zachęca do zgłębienia się w ten świat.
Kończąc słowami Anny Walczak z książki „Spalona róża”, która wspomniała o najważniejszej grze, którą przechodzimy cały czas, a mowa o życiu, bo „Życie to gra. Gra, która staje się coraz trudniejsza. Której poziom wzrasta wraz z doświadczeniem gracza.”

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz